Jako wspólnota spotykamy się w piątki po Mszy św. o godz. 18:30 (czyli ok. 19:00) w budynku Kościoła Akademickiego w sali na dole po prawej stronie w parafii NMP Matki Pocieszenia, Wrocław, ul. Wittiga 10.
- W każdy pierwszy czwartek miesiąca prowadzimy Godzinę Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem w Domasławiu koło Bielan Wrocławskich.
- Bierzemy udział w comiesięcznych całonocnych czuwaniach przed Najświętszym Sakramentem „Ogień Dwóch Serc”, w którym biorą udział różne wspólnoty Archidiecezji Wrocławskiej i które odbywają się w różnych kościołach.
- Posługujemy muzycznie podczas nabożeństwa z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie po Mszy św. wotywnej do Ducha Świętego w trzeci poniedziałek miesiąca u oo. Karmelitów Bosych w parafii pw. Opieki św. Józefa i Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Ołbińskiej 1a.
Wspólnota „Jeruzalem” narodziła się w Rzymie jako Diakonia Modlitwy Uwielbienia i Dziękczynienia za Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w czasie obchodów Złotego Jubileuszu Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim w Rzymie w 2017 roku. Grupa osób z kilku wspólnot odczytała na wspólnej modlitwie wezwanie – jak wierzymy Ducha Świętego – do kontynuowania modlitwy po powrocie do domu. Chcemy wzrastać w postawie uwielbienia i dziękczynienia, wyrażając wdzięczność Bogu za wielkie rzeczy, które nam uczynił.
Nazwa „Jeruzalem” wywodzi się z tekstów z Księgi Izajasza i Księgi Barucha, zawartych w pieśni, która była śpiewana podczas spotkania z Papieżem Franciszkiem w Circo Massimo, 3.06.2017:
A oto polskie wersje tej pieśni:
Bliskie są nam też odniesienia do Nowego Jeruzalem, Niebieskiego Jeruzalem czy Górnego Jeruzalem, w którym nieustannie oddawana jest Bogu chwała. My też przede wszystkim czujemy się wezwani do uwielbienia Boga i oddawania Mu chwały.
Apokalipsa ukazuje nam miasto, które jest Oblubienicą i Małżonką Baranka.
„I Miasto Święte — Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi” (Ap 21, 2n).
„Miastu nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą — Baranek. I w jego świetle będą chodziły narody” (Ap 21, 23-24a).
„Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką” (Ga 4,26).
„Panie, Ojcze święty, wszechmogący, wieczny Boże. Dzisiaj pozwalasz nam czcić Twoje święte miasto, niebieskie Jeruzalem, które jest naszą Matką. W nim zgromadzeni nasi bracia i siostry wysławiają Ciebie na wieki. Do niego spieszymy pielgrzymując drogą wiary i radując się z chwały wybranych członków Kościoła, których wstawiennictwo i przykład nas umacnia. Dlatego z niezliczoną rzeszą Świętych i Aniołów wysławiamy Ciebie, jednym głosem wołając” (Prefacja o Wszystkich Świętych).